To jest przykład przemówienia z podziękowaniami wygłoszonego przez osobę wybraną na prezesa klubu lub przedstawiciela stowarzyszenia absolwentów. Jest to list powitalny wymagany dla prezesa klubu, który został wybrany na przedstawiciela.


Podziękowanie za wybór na sekretarza klubu

Witam szanownego Przewodniczącego i członków. To ○○○ został nominowany na kolejnego sekretarza generalnego. Jest mi przykro, a jednocześnie bardzo się cieszę, że pomimo wielu moich niedociągnięć zaufaliście mi i mianowali mnie na stanowisko sekretarza generalnego. Chciałbym skorzystać z okazji, aby poinformować Państwa o moim zaangażowaniu.

Przede wszystkim wzmocnię swój sposób myślenia i dam z siebie wszystko jako sekretarz generalny, którego wszyscy wybraliście. Przede wszystkim będę silną prawą ręką prezydenta, aby mógł dobrze prowadzić nasz klub. Wierzę, że rola sekretarza organizacji musi przede wszystkim słuchać historii każdego członka. Dołożę wszelkich starań, aby wysłuchać nawet najmniejszej opinii, aby nasi członkowie ani przez chwilę nie poczuli się niekomfortowo. Wierzę, że tylko wtedy nasz Donghohi będzie się dalej rozwijał w każdej konkurencji i zakończy ją pomyślnie. Będę także aktywnie działać na rzecz zjednoczenia klubu. Będę sekretarzem klubu, który przejmie wiodącą rolę w promowaniu jedności. Uważam, że dyrektor generalny organizacji powinien przejąć inicjatywę w każdej sprawie i pokazać to poprzez działanie, abyś mógł z łatwością w niej uczestniczyć. Na tej podstawie musimy zdobyć zaufanie każdego członka, aby cały klub mógł sobie ufać i zjednoczyć się. Dlatego dołożę wszelkich starań, aby stworzyć atmosferę, w której wszyscy członkowie naszego klubu mogą stać się jednością.

Biorąc pod uwagę obecne zróżnicowane społeczeństwo i niestabilną sytuację gospodarczą, ludzie wydają się być coraz bardziej indywidualistami i altruistami. Z drugiej strony doskonale wiem, jak bardzo członkowie naszego klubu mają ogromne poczucie jedności i wzajemnego szacunku. Na tej podstawie będę dbał o to, aby duch jedności trwał jeszcze mocniej. Jeszcze raz obiecuję, że nie zawaham się uczestniczyć w nawet drobnych zadaniach na rzecz Waszej jedności. Z nastawieniem służenia naszemu klubowi będę rękami i nogami prezydenta oraz innych członków przez cały rok, w którym obejmę funkcję sekretarza. Chciałbym prosić członków o aktywne uczestnictwo i wskazówki. Dziękuję


28 maja 2023 r

○○○ Sekretarz Klubu ○○○


Przemówienie w sprawie wyboru sekretarza klubu

Witajcie drodzy ○○ Klubowicze. To jest następny sekretarz generalny ○○○. Chciałbym skorzystać z okazji, aby wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy we mnie uwierzyli pomimo moich niedociągnięć i nominowali mnie na stanowisko sekretarza generalnego. Tak naprawdę mówią, że stanowisko sekretarza klubu jest bardzo uciążliwe. Odbiorę to jednak jako sygnał, że sekretarz generalny ma do odegrania dużą rolę i że w tym celu mnie mianował, co pokazuje, że darzy mnie dużym zaufaniem. Jako sekretarz, którego wybrałeś, zrobię co w mojej mocy i będę współpracować z innymi członkami zarządu klubu, aby stać się niezawodnym pomocnikiem i dobrze kierować klubem.

Ktoś to powiedział o roli sekretarza organizacji. „Jeśli nie radzisz sobie dobrze, jesteś krytykowany, a jeśli dobrze sobie radzisz, nie jesteś chwalony!” Rozumiem przez to, że rola sekretarza klubu jest bardzo ważna. Mówi się, że aby organizacja dobrze funkcjonowała, sekretarz musi być skrupulatny. Rolą sekretarza jest oszczędne zarządzanie klubem, w tym składki członkowskie, oraz dbanie o to, aby jak największa liczba członków mogła uczestniczyć w wydarzeniach. Będę sekretarzem klubu odpowiedzialnym za sieć klubów.

Uważam, że sekretarz generalny musi słuchać każdego członka i podchodzić do niego. Dlatego sekretarz generalny pełni także funkcję sieci kontaktów dla całego klubu. Wymieniając je po kolei, uważam, że rola sekretarza generalnego jest naprawdę ważna. Jeśli moje wysiłki sprawią, że klub będzie bardziej zjednoczony i aktywny, zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby stworzyć atmosferę, w której możemy zjednoczyć się.

Tak naprawdę nasz klub jest bardziej aktywny niż inne kluby. Członkowie klubu zawsze bardzo się o siebie troszczą. Nie mam zbyt wielu zmartwień, bo ufam naszym klubowiczom. Z nastawieniem służenia naszemu klubowi będę rękami i nogami prezydenta oraz innych członków przez cały rok, w którym pełnię funkcję sekretarza. Chciałbym prosić członków o aktywne uczestnictwo i wskazówki. Dziękuję


28 maja 2023 r

○○○ Sekretarz Klubu ○○○


Przyszłe uchwały dla wybranego przewodniczącego wspólnoty

Szanowni Państwo, zostałem wybrany na prezydenta dzięki Waszemu entuzjastycznemu wsparciu. Szczerze mówiąc, postanowiłem spróbować, ale prawdą jest, że obawiam się objęcia roli prezesa nad wieloma wspaniałymi ludźmi.

Szczerze mówiąc, powodem, dla którego tu przyszedłem, jest chęć pokonania kompleksu niższości. Jak widać jestem dość niska. Od najmłodszych lat piłem dużo mleka i próbowałem ziół, aby urosnąć, ale efektem mojej ciężkiej pracy było ○○○cm. Kiedy więc widzę wysokich ludzi, naprawdę zazdroszczę. Wstydziłem się swojego niskiego wzrostu, więc nie mogłem nawet wyznać mojej dziewczynie, że ją lubię. Ale nie mogłam dalej tak żyć. W ten sposób doszłam do wniosku, że nie powinnam się stresować kompleksem niższości, który sobie stworzyłam przez swój wygląd, a nie przez sam wygląd.

„Napoléon” pomimo swojego niskiego wzrostu stał się historycznym zdobywcą. „Ludwig van Beethoven” to muzyk, który pokonał wadę słuchu. Japoński maratończyk z jedną nogą jest niski, koszykarz niskiego wzrostu wykonujący wsady i baletnica z tylko jedną nogą. Jest wielu ludzi, którzy zmierzyli się ze swoimi kompleksami i pokonali je. Mimo że jestem niska, kocham naszą ○○ społeczność i moich przyjaciół bardziej niż kogokolwiek innego. Myślę, że będę mógł służyć pilniej i z większym poczuciem odpowiedzialności, jeśli będę nosić plakietkę z nazwiskiem prezydenta. I myślę, że mogę pokochać siebie jeszcze bardziej, myśląc, że jestem przez kogoś kochana i zauważana. Zamiast bać się mojego niskiego wzrostu, chcę pokazać, że pomimo mojego niskiego wzrostu mogę zrobić wiele rzeczy. Często mówi się, że mała papryka jest ostra. Pokażę ci, jakie to naprawdę jest ostre. Z pasją i wytrwałością, która emanuje z mojego drobnego ciała, podejmę się trudnych zadań spotkań towarzyskich.

Proszę państwa, jestem nieśmiałym człowiekiem, który nigdy wcześniej nie stawał przed innymi. Teraz chcę stać się wielkim mężczyzną, którego rozpoznasz, który będzie dla Ciebie satysfakcjonujący, który będzie czuł się spełniony i będzie miał pewność siebie.

Przeczytałem to w książce i jest tam napisane, że jeśli dominuje nad tobą kompleks niższości i staniesz się jego niewolnikiem, nigdy nie wygrasz w żadnej grze w życiu. Stanę się osobą, która odważnie podejmuje się powierzonych mi zadań. Będę dużo rozmawiać z menadżerami, aby nasz klub społecznościowy był bardziej aktywny. W przyszłości będę planować i wdrażać wszystko krok po kroku, aby promować aktywną komunikację między członkami. Proszę pomóż mi i daj mi siłę. Mam nadzieję, że pójdzie mi dobrze.


28 maja 2023 r

○○Przewodniczący Stowarzyszenia Rodzinnego ○○○


Dziękujemy za wybór na przedstawiciela klubu sponsorskiego

Nadeszła wiosna, przenikliwy chłód już minął i zaczyna świecić ciepłe słońce. ○○ Drodzy kibice, czy ostatnia zima była dla Was udana? Wydaje się, że ten rok zaczął się zaledwie wczoraj, a już nadeszła wiosna. Przede wszystkim chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w mojej ostatniej ceremonii inauguracyjnej. Prawdą jest, że kiedy objąłem urząd prezesa stowarzyszenia kibiców, poczułem na ramionach duży ciężar, obawiając się, że popełnię błąd w naszym klubie, nad którego utrzymaniem tak ciężko pracowali nasi starsi prezesi. Jednakże nabrałam odwagi dzięki hojnym radom starszych prezesów oraz aktywnemu udziałowi i zachętom członków klubu. Nasza grupa wsparcia zrobiła już wiele. Z całego serca demonstrowaliśmy naszego ducha służby, aby wyciągnąć pomocną dłoń pełną miłości i służby do naszych bliźnich.

Jest takie powiedzenie: „Niech nie wie twoja prawica, co robi lewa ręka!” Myślę, że jest wielu ludzi, którzy w tajemnicy czynią w ten sposób dobre uczynki. Jednak poza tymi metodami wolontariat z wieloma osobami wydaje się być bardziej satysfakcjonujący i przyjemny. Czynienie dobra wspólnie, jednym umysłem i jedną intencją, pogłębia przyjaźń między ludźmi i w efekcie zapewnia drugiej osobie pozytywną witalność życiową.

Minęło sporo czasu odkąd zostałem członkiem tego klubu i zostałem jego prezesem. W moim zabieganym życiu codziennym zastanawiałem się, czy naprawdę mógłbym pomóc innym. Jednak po zrobieniu dobrych uczynków dla innych stałem się bardziej zrelaksowany w życiu i, co najważniejsze, bardziej zrelaksowany w swoim umyśle. Poza tym mam teraz czas na rozglądanie się. Zacząłem zwracać większą uwagę na moją rodzinę i znajomych i udało mi się odkryć inną stronę niż moi współpracownicy, których oceniałem wyłącznie na podstawie ich pracy. Wierzę, że Ty także poszerzysz swoje życie dzięki działaniom w grupie wsparcia.

○○ Kibice! Jeszcze raz dziękuję, że mnie motywowałeś i dodałeś odwagi. Nie stracę pierwotnego zamiaru i odwdzięczę się działaniem. Od objęcia urzędu minęło niewiele czasu, więc chyba nie udało mi się jeszcze pokazać Państwu żadnych znaczących wyników. Jednak w pozostałym okresie nie stracę pierwotnego zamiaru i odwdzięczę się Tobie i moim potrzebującym sąsiadom poprzez różne wydarzenia. Z niecierpliwością czekam na kolejne wydarzenie i również wtedy proszę o aktywny udział. Witamy ciepłą wiosnę i mam nadzieję, że Twoja rodzina będzie błogosławiona.


28 maja 2023 r

○○○Przewodniczący Stowarzyszenia Kibiców ○○○


Spotkanie Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Średnich Podziękowanie Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów

Witam? ○○ Absolwenci szkół średnich! Dziękuję wszystkim absolwentom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i uświetnili to wydarzenie, mimo że pogoda nie była tak ładna jak dzisiaj. W rzeczywistości jest mi wstyd i żal, że pomimo moich niedociągnięć i niedoskonałości, reprezentuję to chwalebne stowarzyszenie absolwentów. Wszystko to jednak uważam za swoje powołanie i przyjmę je z ciężkim sercem i kłaniając się po stokroć.

Nasze ○○ Liceum rozwija się z dnia na dzień. Nasza Alma Mater słynie z głęboko zakorzenionych tradycji i rygorystycznej dyscypliny. Nasze liceum umacnia swoją pozycję prestiżowej szkoły lokalnej poprzez zadeklarowaną niedawno edukację dostosowaną do ery globalnej. W tym momencie, jako członkini stowarzyszenia absolwentów i absolwentka naszego liceum, moje serce przepełnia radość.

Jeśli rolą stowarzyszenia absolwentów jest dodawanie bicza do galopującego konia i smarowanie dobrze naoliwionego koła, to droga, którą nasze stowarzyszenie absolwentów musi obrać w tych radosnych i chwalebnych czasach, jest również jasna. Nie możemy szczędzić wysiłków, aby wspierać nasze macierzyste uczelnie, juniorów i lokalnych dumnych pracowników, aby mogli dalej rozwijać swoje talenty i realizować swoje wielkie marzenia. Dlatego wspieramy stypendia absolwentów zwiększając ich kwotę o 20% w porównaniu do lat ubiegłych. Planujemy przyczynić się do odkrywania i rozwoju talentów w naszej macierzystej uczelni. Planujemy także skupić się na podniesieniu reputacji stowarzyszenia absolwentów w społeczności lokalnej i ugruntowaniu pozycji szkoły. Będzie to oczywiście wymagało wysiłków 10 000 absolwentów, którzy wnoszą wkład w region i służą mu.

Jak wszyscy wiecie celem tych wszystkich planów i wysiłków jest rozwój regionu i naszej macierzystej uczelni. Dzieje się tak dlatego, że honor naszej szkoły jest naszym honorem, a nazwa naszej Alma Mater reprezentuje nasze imię. Dzieje się tak dlatego, że ten region jest naszym rodzinnym miastem, krainą, w której dorastaliśmy jako chłopcy. Fakt, że zebraliśmy się dzisiaj w ten sposób, kontynuując dziesięciolecia tradycji, jest czymś, czego nie da się określić świeckimi słowami. Myślę, że jest to ceremonia, która potwierdza nasze silne relacje i przypomina nam, że jesteśmy rodziną, która żyje z tym samym honorem i dumą. Życzę regionowi niekończącego się rozwoju i wspaniałego dnia dla mojej macierzystej uczelni. Dziękuję


28 maja 2023 r

○○ Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Średnich ○○○


Przesłanie pełne determinacji po wyborze na członka zarządu stowarzyszenia absolwentów

Witam? Dziękuję wszystkim, którzy powierzyli mi ważną rolę sekretarza w wyborach władz Stowarzyszenia Absolwentów. Choć mam wiele braków, myślę, że stanowisko sekretarza powierzono mi dzięki miłości do stowarzyszenia absolwentów i mojej skrupulatnej osobowości.

Naprawdę wiele zyskałem, będąc z wami wszystkimi w stowarzyszeniu absolwentów. Nie potrafię opisać, jak wielkim komfortem było mieć kogoś, na kim można było się oprzeć i na kim polegać w trudnych chwilach mojego życia. Znajome głosy, znajome twarze, mogłam złapać oddech dzięki obecności Was wszystkich, którzy przez długi czas byli mi drodzy. Również relacje, które tu poznałam, oparte na pełnej samowoly i przyjaźni, dały mi niezrównaną radość.

Dni szkolne minęły szybko jak płynąca rzeka. Przez rok byliśmy tylko w jednej klasie. Chociaż poznaliśmy się podczas krótkich szkolnych dni mojego życia, to wszystko dzięki Tobie nasza relacja rozwinęła się i rozwinęła w tak piękny związek. Myślę, że udało nam się nawiązać cenne przyjaźnie pod patronatem 12. spotkania absolwentów dzięki ciężkiej pracy wszystkich osób przy planowaniu i uczestnictwie w spotkaniu absolwentów, nawet pomimo napiętego harmonogramu zajęć. Nawet teraz jest to wciąż żywe. Od czasów szkolnych minęło już sporo czasu, a gdy dorastamy i dorastamy, wracamy myślami do naszych przeszłych wspomnień. Pamiętam czasy szkolne tak wyraźnie, jakby to było wczoraj. Wiem, że te chwile piętrzyły się jedna po drugiej i tworzyły naszą historię. Tak jak pamiętamy dzień wczorajszy i czasy, które przeżyliśmy w przeszłości, tak chcę pamiętać i utrwalać historię naszego stowarzyszenia absolwentów także w przyszłości. Myślę, że to również pasuje do roli sekretarza generalnego. Chcę dokładnie zadbać o duże i małe szczegóły spotkania absolwentów i utrwalić nowe wspomnienia, które stworzymy. Chcę nagrać historię naszego stowarzyszenia absolwentów. Tak jak dotychczas zbudowaliśmy cenną historię, mamy nadzieję kontynuować długą historię stowarzyszenia absolwentów w przyszłości.

Modlę się, aby wasza miłość do stowarzyszenia absolwentów pozostała niezmieniona. Mam nadzieję, że będziemy mieli więcej wspomnień i więcej czasu razem. Chcę być z Tobą w Twoim śmiechu i szczęściu. Dlatego z góry bardzo proszę o przybycie na wszystkie spotkania absolwentów, które odbędą się w tym roku. Kończę pozdrowienia z nadzieją, że nasza przyjaźń stanie się silna jak diament. Jestem głęboko wdzięczny za waszą miłość za wybranie mnie, który ma wiele braków, na sekretarza generalnego.


28 maja 2023 r

○○ Szkoła średnia ○○ Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Absolwentów ○○○